Corner cabinet Fame-Line White High Gloss 80.5 cm without worktop Vicco
£222.90
% £372.90 (40.23% saved)Available, delivery time: 7 - 8 days
Prepayment
- Fame-Line kitchen cabinets offer premium quality with sturdy metal handles, practical soft-close hinges and metal full-extension runners at fair prices.
- Design your dream kitchen: "Fame-Line" allows you to customise your kitchen by combining different modules.
- DIMENSIONS: The corner shelf for the kitchen has the following measurements: 80,5x80,5 cm - Width, 82 cm - Height, 80,5 cm - Depth. All detailed sizes are indicated in the photos.
- MATERIAL: The base cabinet for the kitchen consists of 16 mm easy-care chipboard, with a melamine resin coating. The fronts are made of high-quality MDF.
- SCOPE OF DELIVERY: Self-assembly corner base cabinet (Note: Decoration not included in delivery), Assembly instructions, Assembly material
---
Technical data:
Color carcass:
White
Color front:
White High Gloss
Dimensions:
80.5x82x52 cm (WxHxD)
Internal dimensions 769x688x480 mm (WxHxD)
Material:
Chipboard, 16 mm
Additional material:
MDF
Surface:
Melamine resin coating
Net weight without package:
37.03 kg
Gross weight incl. package:
40 kg
---
SCOPE OF DELIVERY: Self-assembly corner base cabinet (Note: Decoration not included in delivery), Assembly instructions, Assembly material"Fame-Line" offers kitchen and bathroom furniture with variable modules in various colors and sizes. Equipped with soft-close hinges and height-adjustable feet, the range enables flexible furnishing solutions with individual modules or complete sets.
| Arbeitsplatte: | without WT |
|---|---|
| Ausführung: | Base cabinet |
| Body color: | White |
| Colour: | White High Gloss |
| Colour: | White |
| Stil: | Modern |
| Version: | Corner base cabinet |
| Width: | 80.5cm |
| Height: | 82cm |
| Length: | 51.6cm |
| Weight: | 33.9kg |
0 of 0 reviews
Sold with
Same goods
Accessories