Corner wall cabinet R-Line White High Gloss 57 cm Vicco
Product information "Corner wall cabinet R-Line White High Gloss 57 cm Vicco"
- Introducing the Raul wall cabinet for your kitchen! With its optimal design, it's a good decision for any home, adding style and functionality.
- This kitchen corner cabinet is perfect for utilizing corner spaces. It includes a spacious internal shelf and can be expanded with additional modules.
- DIMENSIONS: The corner shelf for the kitchen has the following measurements: 57x57 cm - Width, 60 cm - Height, 34,1 cm - Depth. All detailed sizes are indicated in the photos.
- MATERIAL: The hanging kitchen cabinet consists of 16 mm easy-care chipboard, with a melamine resin coating.
- SCOPE OF DELIVERY: Self-assembly corner wall cabinet (Note: Decoration not included in delivery), Assembly instructions, Assembly material
---
Technical data:
Color carcass:
White
Color front:
White High Gloss
Dimensions:
57 x 60 x 34.1 cm (WxHxD)
Internal dimensions:
550 x 568 x 550 mm (WxHxD)
Internal dimensions of the upper compartment
550 x 276 x 550 mm (WxHxD)
Internal dimensions of the lower compartment
550 x 276 x 550 mm (WxHxD)
Material:
Chipboard, 16 mm
Material of the handles:
Plastic with a metal look
Surface:
Melamine resin coating
Net weight without package:
15.02 kg
Gross weight incl. package:
17 kg
---
SCOPE OF DELIVERY: Self-assembly corner wall cabinet (Note: Decoration not included in delivery), Assembly instructions, Assembly materialR-Line" is a versatile furniture line with kitchen units, ready-to-assemble components and cabinets for the household, laundry and creative areas. It offers a wide range of colors and sizes that allow individual solutions for every room. The base units are equipped with adjustable feet so that they can be configured individually or as a complete set to meet different needs and improve functionality in different environments.
| Arbeitsplatte: | without WT |
|---|---|
| Ausführung: | wall cabinet |
| Body color: | White |
| Colour: | White High Gloss |
| Colour: | White |
| Stil: | Modern |
| Version: | Corner wall cabinet 57 cm |
| Width: | 57cm |
| Height: | 60cm |
| Length: | 34.1cm |
| Weight: | 17kg |
Sold with
Same goods
Accessories
Price
Color
Corpus color
Door color
Categories