Glass kitchen cabinet R-Line Noble gray 40 cm Vicco
Product information "Glass kitchen cabinet R-Line Noble gray 40 cm Vicco"
- Introducing the stylish hanging dish cabinet "Raul" - a good decision for any home with its optimal design and easy-to-use features.
- The Kitchen Glass Cabinet offers customizable modules, the ability to add more, and a closed shelf for storage.
- DIMENSIONS: The hanging display cabinet has the following measurements: Width: 40 cm, Height: 60 cm, Depth: 31 cm. All detailed sizes are indicated in the photos.
- MATERIAL: The wall cabinet for the kitchen consists of 16 mm easy-care chipboard, with a melamine resin coating.
- SCOPE OF DELIVERY: Kitchen cabinet for self-assembly (Note: decoration not included in delivery), Assembly instructions, Assembly material
---
Technical data:
Colors:
Grey, White
Dimensions:
40 x 60 x 31 cm (WxHxD)
Internal dimensions:
367 x 568 x 290 mm (WxHxD)
Material:
Chipboard, 16 mm
Material of the handles:
Plastic with a metal look
Surface:
Melamine resin coating
Net weight without package:
8.12 kg
Gross weight incl. package:
10.1 kg
---
SCOPE OF DELIVERY: Kitchen cabinet for self-assembly (Note: decoration not included in delivery), Assembly instructions, Assembly materialR-Line" is a versatile furniture line with kitchen units, ready-to-assemble components and cabinets for the household, laundry and creative areas. It offers a wide range of colors and sizes that allow individual solutions for every room. The base units are equipped with adjustable feet so that they can be configured individually or as a complete set to meet different needs and improve functionality in different environments.
| Arbeitsplatte: | without WT |
|---|---|
| Ausführung: | wall cabinet |
| Body color: | White |
| Colour: | Noble gray |
| Colour: | Gray |
| Stil: | Modern |
| Version: | Hanging glass cabinet 40 cm |
| Width: | 40cm |
| Height: | 60cm |
| Length: | 31cm |
| Weight: | 10.1kg |
Sold with
Same goods
Accessories
Price
Color
Corpus color
Door color
Categories