Kitchen base cabinet R-Line Concrete 40 cm without worktop Vicco
Product information "Kitchen base cabinet R-Line Concrete 40 cm without worktop Vicco"
- Make the good decision and upgrade your kitchen with Raul's stylish kitchen cabinet with drawer. Its optimal design is suitable for any home and easy to use.
- The drawer cabinet for kitchen is versatile with convertible modules and options for additional ones. It also has height-adjustable feet for convenience.
- DIMENSIONS: The drawer base cabinet has the following measurements: Width: 40 cm, Height: 81,6 cm, Depth: 46 cm. All detailed sizes are indicated in the photos.
- MATERIAL: The kitchen furniture consists of 16 mm easy-care chipboard, with a melamine resin coating.
- SCOPE OF DELIVERY: Self-assembly kitchen base cabinet (Note: Decoration not included in delivery), Assembly instructions, Assembly material
---
Technical data:
Color carcass:
White
Color front:
Concrete
Dimensions:
40 x 81.6 x 46 cm (WxHxD)
Internal dimensions:
367 x 684 x 440 mm (WxHxD)
Internal dimensions of the drawer
310 x 80 x 384 mm (WxHxD)
Material:
Chipboard, 16 mm
Material of the handles:
Plastic with a metal look
Surface:
Melamine resin coating
Net weight without package:
14.92 kg
Gross weight incl. package:
16.9 kg
---
SCOPE OF DELIVERY: Self-assembly kitchen base cabinet (Note: Decoration not included in delivery), Assembly instructions, Assembly materialR-Line" is a versatile furniture line with kitchen units, ready-to-assemble components and cabinets for the household, laundry and creative areas. It offers a wide range of colors and sizes that allow individual solutions for every room. The base units are equipped with adjustable feet so that they can be configured individually or as a complete set to meet different needs and improve functionality in different environments.
| Arbeitsplatte: | without WT |
|---|---|
| Ausführung: | Base cabinet |
| Body color: | White |
| Colour: | Concrete |
| Colour: | concrete |
| Stil: | Modern |
| Version: | Base cabinet 40 cm |
| Width: | 40cm |
| Height: | 81.6cm |
| Length: | 46cm |
| Weight: | 16.9kg |
Sold with
Same goods
Accessories
Price
Color
Corpus color
Door color
Categories