Kitchen base cabinet R-Line Noble gray 80 cm , WT Marble Vicco
Product information "Kitchen base cabinet R-Line Noble gray 80 cm , WT Marble Vicco"
- Make a good decision for your home with Raul's stylish Kitchen cabinet with drawer. Its optimal design makes it easy to use and suitable for any home.
- The Drawer cabinet for kitchen can be customized with various modular components and additional modules. It also has height-adjustable feet for easy installation.
- DIMENSIONS: The drawer base cabinet has the following measurements: Width: 80 cm, Height: 81,6 cm, Depth: 60 cm. All detailed sizes are indicated in the photos.
- MATERIAL: The kitchen furniture consists of 16 mm easy-care chipboard, with a melamine resin coating.
- SCOPE OF DELIVERY: Kitchen cabinet with worktop, assembly materials, assembly instructions (Unless otherwise stated, electrical appliances and decorations are not included in the scope of delivery)
---
Technical data:
Colors:
Grey, White
Worktop:
White marble
Dimensions:
80 x 81.6 x 60 cm (WxHxD)
Internal dimensions:
767 x 684 x 440 mm (WxHxD)
Internal dimensions of the drawer
310 x 80 x 384 mm (WxHxD)
Material:
Chipboard, 16 mm
Material of the handles:
Plastic with a metal look
Surface:
Melamine resin coating
Net weight without package:
35.23 kg
Gross weight incl. package:
38.2 kg
---
SCOPE OF DELIVERY: Kitchen cabinet with worktop, assembly materials, assembly instructions (Unless otherwise stated, electrical appliances and decorations are not included in the scope of delivery)R-Line" is a versatile furniture line with kitchen units, ready-to-assemble components and cabinets for the household, laundry and creative areas. It offers a wide range of colors and sizes that allow individual solutions for every room. The base units are equipped with adjustable feet so that they can be configured individually or as a complete set to meet different needs and improve functionality in different environments.
| Arbeitsplatte: | without WT |
|---|---|
| Ausführung: | Base cabinet |
| Body color: | White |
| Colour: | Noble gray |
| Colour: | Gray |
| Stil: | Modern |
| Version: | Base cabinet with drawers 80 cm, WT marble |
| Width: | 80cm |
| Height: | 81.6cm |
| Length: | 60cm |
| Weight: | 38.2kg |
Same goods
Accessories
Price
Color
Corpus color
Door color
Categories