Oven housing cabinet Fame-Line White country house 60 cm without worktop Vicco
Product information "Oven housing cabinet Fame-Line White country house 60 cm without worktop Vicco"
- Fame-Line kitchen cabinets offer premium quality with sturdy metal handles, practical soft-close hinges and metal full-extension runners at fair prices.
- Design your dream kitchen: "Fame-Line" allows you to customise your kitchen by combining different modules.
- DIMENSIONS: The kitchen cabinet for the built-in oven has the following measurements: Width: 60 cm, Height: 82 cm, Depth: 51,6 cm. All detailed sizes are indicated in the photos.
- MATERIAL: The kitchen furniture consists of 16 mm easy-care chipboard, with a melamine resin coating. The fronts are made of high-quality MDF.
- SCOPE OF DELIVERY: Self-assembly oven cabinet (Note: Decoration not included in delivery), Assembly instructions, Assembly material
---
Technical data:
Color carcass:
White
Color front:
White country house
Dimensions:
60 x 82 x 51.6 cm (WxHxD)
Internal dimensions 568 x 688 x 480 mm (WxHxD)
Material:
Chipboard, 16 mm
Additional material:
MDF
Surface:
Melamine resin coating
Net weight without package:
18.05 kg
Gross weight incl. package:
19.05 kg
---
SCOPE OF DELIVERY: Self-assembly oven cabinet (Note: Decoration not included in delivery), Assembly instructions, Assembly material"Fame-Line" offers kitchen and bathroom furniture with variable modules in various colors and sizes. Equipped with soft-close hinges and height-adjustable feet, the range enables flexible furnishing solutions with individual modules or complete sets.
| Arbeitsplatte: | without WT |
|---|---|
| Ausführung: | Base cabinet |
| Body color: | White |
| Colour: | White |
| Stil: | Country house |
| Version: | Stove cabinet 60 cm |
| Width: | 60cm |
| Height: | 82cm |
| Length: | 51.6cm |
| Weight: | 16.05kg |
Sold with
Same goods
Accessories
Price
Color
Corpus color
Door color
Categories