Shoe bench Fyrk Rustic oak 100 x 80 cm Vicco
Product information "Shoe bench Fyrk Rustic oak 100 x 80 cm Vicco"
- Fyrk's Cabinet for Shoes is a stylish addition to any home. Its optimal design makes it a good decision for easy and pleasant shoe organization.
- The shoe cabinet has four shelves, making it space-saving and perfect for keeping all your shoes visible in one place.
- DIMENSIONS: The shoe cabinet with seating has the following measurements: Width: 100 cm, Height: 80 cm, Depth: 30 cm. All detailed sizes are indicated in the photos.
- MATERIAL: The shoe rack with seating consists of 16 mm easy-care chipboard, with a melamine resin coating. Some components of the item are made from metal.
- SCOPE OF DELIVERY: Wardrobe for shoes, Assembly instructions, Assembly material
---
Technical data:
Colors:
Rustic oak, Black
Dimensions:
100 x 80 x 30 cm (WxHxD)
Material:
Chipboard, 16 mm
Additional material:
Metal
Surface:
Melamine resin coating
Net weight without package:
8.61 kg.
Gross weight incl. package:
9.6 kg.
---
SCOPE OF DELIVERY: Wardrobe for shoes, Assembly instructions, Assembly materialThe "Fyrk" furniture series offers a diverse selection of loft-style bathroom, bedroom, dining room, dressing table, living room, closet and study furniture. With multiple color combinations and options for individual pieces and sets, you can design your space according to your individual preferences.
| Colour: | Rustic oak |
|---|---|
| Colour: | oak |
| Quantity of Shoes: | 24 |
| Version: | 100cm, 5 levels |
| Width: | 100cm |
| Height: | 80cm |
| Length: | 30cm |
| Weight: | 9.6kg |
Sold with
Same goods
Accessories
Price
Color
Corpus color
Door color
Categories