Wall cabinet R-Line Red high gloss 60 cm Flat Vicco
Product information "Wall cabinet R-Line Red high gloss 60 cm Flat Vicco"
- Introducing the Raul Kitchen Upper Cabinet - the optimal design for any home. Its stylish look and easy-to-use features make it a good decision for any homeowner.
- The Hanging kitchen cabinet is customizable with additional modules available. Perfect for use as a cabinet above a cooker hood.
- DIMENSIONS: The wall cabinet for the kitchen has the following measurements: Width: 60 cm, Height: 40 cm, Depth: 31 cm. All detailed sizes are indicated in the photos.
- MATERIAL: The wall cupboard for the kitchen consists of 16 mm easy-care chipboard, with a melamine resin coating.
- SCOPE OF DELIVERY: Kitchen cabinet for self-assembly (Note: decoration not included in delivery), Assembly instructions, Assembly material
---
Technical data:
Color carcass:
White
Color front:
Red high gloss
Dimensions:
60 x 40 x 31 cm (WxHxD)
Internal dimensions:
267 x 368 x 290 mm (WxHxD)
Material:
Chipboard, 16 mm
Material of the handles:
Plastic with a metal look
Surface:
Melamine resin coating
Net weight without package:
7.32 kg
Gross weight incl. package:
9.3 kg
---
SCOPE OF DELIVERY: Kitchen cabinet for self-assembly (Note: decoration not included in delivery), Assembly instructions, Assembly materialR-Line" is a versatile furniture line with kitchen units, ready-to-assemble components and cabinets for the household, laundry and creative areas. It offers a wide range of colors and sizes that allow individual solutions for every room. The base units are equipped with adjustable feet so that they can be configured individually or as a complete set to meet different needs and improve functionality in different environments.
| Arbeitsplatte: | without WT |
|---|---|
| Ausführung: | wall cabinet |
| Body color: | White |
| Colour: | Red |
| Colour: | Red high gloss |
| Stil: | Modern |
| Version: | Wall cabinet 60 cm (flat) |
| Width: | 60cm |
| Height: | 40cm |
| Length: | 31cm |
| Weight: | 9.3kg |
Sold with
Same goods
Accessories
Price
Color
Corpus color
Door color
Categories